• 22-23 lipca 2016
  • Wrocław, Między Mostami

Krug zaczyna się tam, gdzie kończy się Szampan

Najcenniejsze bąble w butelce to KRUG Clos D’Ambonnay – trochę ponad 10.000 zł za butelkę i tu cenę robi nektar!

Proces produkcji szampana jest długi i skomplikowany, a odpowiadają za niego cztery osoby, tzw. cellar master, czyli szef piwnicy Kruga i trzech pomocników.

W połowie kwietnia, jak co roku, Eric Lebel przygotował mieszankę 180 win pochodzących z 12 roczników.

Tegoroczne Grande Cuvée na rynku pojawi się w roku 2020. Każda butelka szampana ma z tyłu specjalny kod, po wpisaniu go na stronę internetową wyświetli się informacja, z ilu win i z jakiego rocznika powstał konkretny szampan.

krug4

Skomentuj

Szampan dobry na wszystko

cytat_pijam2„Pijam go, gdy jestem wesoła i gdy jestem smutna. Czasami piję go, gdy czuję się samotna. Gdy mam towarzystwo piję go obowiązkowo. Bawię się nim, gdy nie mam apetytu, a piję go, gdy jestem głodna. Poza tym, w ogóle go nie ruszam, no chyba, że chce mi się pić…”
Lily Bolinger
Inne powody do otwarcia bąbli??? Ktoś? coś?

 

cytat_pijam3

Skomentuj

Dom Szampana Veuve Cliquot

dom_szampana2Dom Szampana Veuve Cliquot liczy sobie 243 lata, jest właścicielem 515 hektarów winnic, i bagatela 24 km podziemnego labiryntu piwnic…

Tymczasem we Wrocławiu lunch time. Kiedy ostatnio piłeś/aś Veuve Cliquot?

 

Skomentuj

Najdroższa butelka

najdrozsza1ILE !?!? Najdroższa butelka kosztuje… 6 mln zł!!! na szczęście to nie tylko zasługa bąbli, logo wysadzane diamentami, ledwie 19 karat.

„Mają rozmach s…..y”

Siara Siarzewski

Skomentuj

Szampan i rozpusta na dworze

Ludwik XIV i cały jego dwór poznali się szybko na dobrych stronach i zaletach płynących z picia szampana, który w błyskawicznym tempie zyskał opinię najwspanialszego afrodyzjaku na świcie!

Prawdziwą jednak furorę zrobił ów napój magiczny na dworze kolejnego króla Francji – Ludwika XV-go, jego faworyt Mma de Pompadour, Mme du Barry, a także (a może przede wszystkim) nadzwyczajnej rozwiązłości i figlarności całego dworu przez okres panowania rzeczonego króla.

 

Skomentuj

RUINART najstarszy Dom Szampana

ruinart2 ruinart1Czy wiecie, że RUINART jest najstarszym domem szampana na świecie?

Do życia powołany przez Nicolasa Ruinarta 1 września 1729 r. Prawo wówczas zezwalało na transport wina jedynie w beczkach, przez co ekspansja szampana był znacząco utrudniona.

Wszystko zmieniło się 1 stycznia 1730r na mocy dekretu Ludwika XV, który autoryzował transport w butelkach. W tym samym dniu z domu szapana Ruinart ruszyła pierwsza dostawa „wina z bąblami”.

Skomentuj

Dom Perignion krótka historia narodzin…

dom_perignion2Bo szampan ma dwóch ojców!

Benedyktyński mnich Dom Perignion w 1670 r. opracował do dziś niezmienioną metodę produkcji szampana. Wyselekcjonował odpowiednie szczepy winogron oraz wprowadził proces wtórnej fermentacji w butelkach wraz ze specjalną techniką usuwania osadu. Wzmocnił butelki oraz korek, co zapobiegło niekontrolowanym eksplozjom szkła.

Drugi, mistrz marketingu – Eugene Mercier, dzięki niemu marka Dom Perignion od 1889 r. do dziś znana jest na całym świecie.

 
dom_perignion3

Skomentuj